Menu
Do e-shopu

Big wall

Organizace, tvrdá dřina, soběstačnost. Odměna ve stěně přichází, teprve když si splníš všechny úkoly a pořádně mákneš. Tam nahoře jsme sami ledasco prožili a díky těmhle zkušenostem jsme vyvinuli lehkou portaledge, opravdu pohodlný sedák nebo haul bag, kterému se mezi lezci přezdívá „Nezničitelný“.

Waldo

Když visíš hodiny a hodiny v sedáku, nejde o estetiku – spíše o pohodlí. Proto si tento úvazek oblíbili také stavěči cest na lezeckých stěnách, včetně jednoho z nejlepších – Honzy Zbranka. Monstrózní pěnové segmenty okolo pasu a nohou rozloží zátěž do velké plochy. A na šest poutek pověsíš vše, co nahoru potřebuješ.
Sedák Metolius Waldo
Rukavice ze syntetického materiálu Metolius Talon Glove

Talon Belay Glove

Perfektně padnou a neuberou prstům na obratnosti. Odolný syntetický materiál jsme na klíčových místech ještě zesílili a na hřbet jsme umístili strečový nylon.
Izolované rukavice Metolius Insulated Belay Glove

Insulated Belay Glove

Až se zasekneš na větrném štandu, ruce v teple oceníš. Izolované rukavice jsme vyrobili ze strečového syntetického materiálu, který je 5x odolnější než kozí kůže.
Rukavice z hovězí kůže Metolius Belay Glove

Belay Glove

Poctivá hovězí kůže, na dlani zpevněná a pro jistotu třikrát prošívaná. Dáme ruku na rozžhavenou osmu za to, že tyto jistící rukavice vydrží i pořádný šrumec.
Schůdky Metolius 8 Step Aider

8 Step Aider

O osm kroků blíž k vrcholu. Výztuhy z materiálu Biothane™ ti zaručí, že schůdky zůstanou vždy otevřené – aby do nich nohy snadno vklouzly.
1 699 Kč
Haul bag Metolius Haul Bag

Haul Bags

Haul bagy vyrábíme z materiálu Durathane™, který je desetkrát odolnější než vinylem potažený nylon na většině ostatních bagů. Proto se mezi lezci říká, že jsou nezničitelné.
od 3 799 Kč
Metolius pytlíky na maglajz Chalk Bag

Chalk Bags

Naše maglajz pytlíky jsou odrazem kultury amerického lezení. Yosemite, Smith Rock, Grand Tetons – bouldering, sportovní milníky, ikonické big wally.
od 699 Kč
Metolius maglajz Super Chalk

Super Chalk

Bílý zázrak! Jemný prášek, který díky speciálnímu složení i při malém množství na rukou skvěle absorbuje vlhkost. Právě proto s ním lezou závodníci světového poháru a stal se z něj nejprodávanější maglajz v Americe.
od 129 Kč
Smyčka Metolius Personal Anchor

Personal Anchor

Do některých smyček si sedneš jen jednou. Proto jsme tuto daisy chain ušili ze samostatných ok, z nichž každé má nosnost 22 kN. A vytvoříš z ní i super štand.
1 249 Kč
Metolius tejpka Climbing Tape

Climbing Tape

Nezbytná součást tvého lezeckého báglu – tejpka, která drží. Americké spáry ji pořádně prověřily, a tak si s ní můžeš třeba i zalepit bundu nebo opravit výfuk.
139 Kč
Expreska se šroubovacími karabinami Metolius Locking Anchor Draw

Locking Anchor Draw

Chceš mít jistotu? Expresku se šroubovacími karabinami použiješ i jako vratný bod při jištění na rybu. Karabiny se navíc nemohou přetočit a zatížit mimo osu.
1 099 Kč
Vklíněnce Metolius Curve Nuts

Curve Nut

Každý gram se počítá. Tyto vklíněnce jsou o dobrých 30 % lehčí než konkurenční. Díky asymetrickému tvaru se krásně usadí ve spáře a skrz otvor uvidíš, jestli se ti podařilo založit správně.
Friendy Metolius Ultralight Master Cam

Ultralight Master Cam

Tihle kámoši vymetou každou díru. Kompletují se ručně přímo v Oregonu a díky provedení s jedním flexibilním nosníkem skvěle drží, kamkoliv a jakkoliv je strčíš. Jsou fakticky lehké a barevné body na vačkách ti hned prozradí, jestli máš friend bezpečně založený.
od 1 990 Kč
Nebuď ovce. 
Buď Metolius
Sleduj Facebook
crossmenuchevron-down